Всі новини

Останній Шабаш

02.03.2018 18:55

Описані події відбулися не вчора, мова йде про 2016 рік, тому ця стаття буде невеликою мандрівкою по хвилях пам’яті.

Про що буде ця мандрівка?

Про 4-х хлопців з міста #Бірмінгем, які починали у 1968 і подарували нам саме поняття «хеві-метал».

Власне, це про враження від їх прощального концерту, на якому мені вдалося побувати.

Отже – вперед!

Далі – майже 100% оригінальний текст написаний під враженням ще улітку 2016.

«Is this the end of the beginning or the beginning of the end?»

«Чи це кінець початку, чи початок кінця?» - саме так починається одна з нещодавно, ну відносно нещодавно, записаних пісень гурту «#Black_Sabbath».

Трохи нагадує шекспірівське «Бути чи не бути?».

На цей невеличкий опис мене надихнув останній концерт цього гурту на якому я побував і шлях на цей концерт. Що ж , сподіваюсь ви любите Black Sabbath так же сильно як і я!

 Це коротке відео (власне, саме відео нижче на сторінці) буде не про історію цього величного гурту, ні.

Це, буде про враження від концерту і про те, чому саме я не згоден з формулюванням, що це кінець історії Black Sabbath ,
що це «THE END» («THE END», або «КІНЕЦЬ» було назвою їх прощального туру).

Отже 05.07.2016, місто #Рига, #Латвія. Місце під назвою «Арена Рига».

Повний зал, де зібралися усі – рижани і гості столиці, серед яких і литовці, і естонці, українці… ну звісно ж ми з друзями!

Шлях з Києва зайняв майже добу у автобусі, відстань близько 1300 кілометрів. Але всі незручності дороги були того варті!

Столиця Латвії нас зустріла великою кількістю шанувальників гурту, що з’їхалися з усіх-усюд. «Своїх чуваків» можна було зустріти всюди: у магазинах, купуючих пиво; на вулицях, у кафе і в парках.

Те, що сьогодні ввечері у місті буде концерт Black Sabbath відчувалося сильно і це було хвилююче. Це створювало атмосферу того, що щось скоро станеться. І передчуття не підвело.

20.00, черга, охорона, натовп, офіційні турові футболки… неймовірні, як завжди на таких заходах, черги за пивом і закусками, але це дрібниці.

Нарешті, зал і гурт “Rival Sons” на розігріві, потім заставка з Дияволом і кінцем світу, а, отже, ми починаємо.    

Найбільші хіти гурту, починаючи від найпершого альбому, повний відпад! «N.I.B.», «Snow-blind», «Into the void»…

Хлопці, тобто учасники гурту, були як завжди на висоті. Море задоволення… Але цього разу кайф був з присмаком гіркоти. Було і неприємне розуміння того, що музиканти у своєму останньому турі. Можливо, я б у це і не повірив би, якби гурт був «молодшим» як сам, так і його учасники, але…

І тут, я одразу переходжу до другої частини, а саме чому я аж ніяк не погоджуюся з формулюванням, що на цьому історія гурту закінчується.

Якщо подивитися з іншого боку, то я вважаю, що насправді тур «The End», це просто одна зі сходинок, яка веде до реального безсмертя. Першою ж такою сходинкою, відповідно, був випуск у 1970 році першого їх альбому – «Black Sabbath». У мене є 2 докази того, що гурт «Black Sabbath» насправді житиме вічно.

У мене питання – а що живе вічно? Вічним є справжнє мистецтво!

Що таке справжнє мистецтво? Це мистецтво у яке справді вкладена душа, вкладена любов і натхнення.

Таку різницю між «справжнім» і «ні» можна відчути, наприклад, із статуєю, яка була створена по шаблону для того, щоб її придбав якийсь турист і статуєю, яку митець творив у час натхнення без розрахунку на те, щоб це було «для мас». 

Є музика, як ,наприклад, поп-музика, про яку люди вже через кілька років забувають, а є музика Баха яка живе вже не одне століття!

Музика «Black Sabbath» дає такі відчуття – відчуття справжності, ця музика жива. І через таку свою особливість, ця музика тепер стала вічною, поряд з музикою Моцарта і «Бітлз», Луі Армстронга і Ліста! Причому час, значення вже не має, такі речі існують поза часом. Наприклад, «Божественній комедії» Данте вже років 700, а люди досі читають. Люди досі милуються «Монна Лізою» Леонардо Да Вінчі, а їй уже більше ніж 500 років. Також, ми досі слухаємо «Оду до радості» Бетховена, якій більше 200 років. Чи не надто сміливо з мого боку ставити у цей ряд твори у жанрі хеві - метал? Аж ніяк!

Головне – це справжність, і тут її вистачає.

І другий доказ того, що ця музика залишиться вічною, я несподівано знайшов у людях, яких побачив на концерті, у своїх друзях і у собі самому!

Історія гурту бере свій початок у кінці 60-х, і теоретично на цьому концерті у Ризі (як і на інших у турі) мали бути люди більш старші, ті, які від них фанатіють ще з 70-х.

Але у залі було повно молоді.

Ні, звісно були і ровесники гурту, але їх була зовсім невелика кількість.

Про що це говорить?

Про те, що молодші покоління, також знаходять досить крутою музику своїх батьків, щоб слухати цю музику, ходити на такі концерти.  

Дивіться, мені зараз не стільки років, як учасникам гурту, як і моїм друзям, як і іншим людям, що були на концерті.

Я сам живий приклад, я відкрив для себе Black Sabbath у 2000-х, хоча гурт існував за багато років до цього і, навіть, до мого народження!

Всі хто любить «Black Sabbath» піднялися, і деякі навіть подолали чималий шлях, щоб бути на цьому концерті. Отже, висновок – якщо ми, наше покоління, змогли зрозуміти і знайти красу у картинах Сальвадора Далі, то значить і наші діти, онуки, наступники зможуть…

Якщо ми змогли оцінити «Одіссею» Гомера або фільми Акіри Куросави, то і наші діти і онуки зможуть одного дня оцінити «Метталіку», «Квін», «Бітлз»…

І ось ті причини по яким я вважаю, що «Black Sabbath» не «THE END», а насправді «NEVER END», навіть, не зважаючи на те, що, вірогідно, їх концертів ми вже не зможемо відвідати. Але їх творчість залишається з нами назавжди і це чудово!

Бувайте друзі!

ПС – нижче під статтею оригінальне відео з фото і відео тієї поїздки та концерту (ця сама стаття, тільки у вигляді відео),
воно англійською з субтитрами. Канал «Rock: Other Worlds» - це Англо/Українськомовний канал на YouTube з України про різні аспекти рок-музики. Тут можна зустріти відео про подорожі, історію року та багато іншого. Час від часу там з’являтимуться нові відео про важку музику і те, що з нею пов’язане тому підписуйтеся на канал, ставте лайк, слухайте рок, а я поки працюватиму над новим матеріалом, щоб вам було цікаво!

З повагою, ваш Костя Конохович.

 

 

03.03.2018 15:24
Тетянка Вдовіченко
Прочитала, і наче відвідала сама той легендарний виступ! Озі качає по серйозному! Заздрю тобі Костя ;)

Напишіть свій коментар

Введіть число,
яке Ви бачите на зображенні