Всі новини

Інший бік РОКової душі

21.12.2017 19:00

Вітаю усіх фанатів і фанаток важкої музики нашої чудової радіоспільноти.
Сьогодні моя коротка оповідь буде про незвичайні враження від учорашнього містично-новорічного візиту видатної Фінської співачки Тар’ї Турунен.

Для більшості суспільства вона відома тим, що багато років була «голосом» та «обличчям» готично-металічного гурту «#Nightwish». Вони починали разом ще у середині 90-х, але сьогодні у нас не про метал, не про готику і навіть не про рок! Так, цей опис буде про інший бік творчості, протилежний важкому і несамовитому року, але, тим не менш, також могутньому та цікавому.
Після «Nightwish», Тар'я створила кілька власних альбомів, серед яких 3 - це рок-музика, а ще 3 – це альбоми, які наповнені величчю класичної музики. Ніби у одній людині є така велика творча душа, що знаходиться місце для багатьох жанрів. Кажуть «талановита людина талановита у багатьох речах» - чистісінька правда, підписуюся під кожним словом!
Саме свій інший бік творчості, пані Тар’я і розкрила учора перед Українською публікою.

Це був не рок концерт і перед публікою постала інша Тар’я – витончена, тендітна і ніжна. Не було джинсів та темної шкіри – було чудове вечірне плаття та гарна зачіска. Повністю інша! Вона була тут і зараз, щоб продемонструвати саме оперну і класичну частину своєї творчості, іншу частину себе! І як воно було? Я, як людина, що слухає усе від категорії «важке» до категорії «дуже важке» був і приголомшений і вражений. Ніжність, краса і надзвичайна сила її голосу поєднувалася з голосами хору та цілим оркестром. Концерт був сповнений різдвяною тематикою і звісно не обійшлося без таких хітів як «White christmas» або «We wish you a merry christmas» у власній обробці. Були і власні пісні з «оперних» альбомів. І жодного слова або пісні про «Nightwish», і що до останнього, я тільки зараз розумію це було вірним рішенням. Щоб не було жодних паралелей сьогодні і зараз з іншими проявами її творчості, щоб дистанціюватися від минулого. З приводу музики додам ще один цікавий момент – музика до цих різдвяних пісень була сповнена скандинавськими мотивами. І це було настільки сильно що у голові поставали образи засніжених фьйордів, драккарів, які мчали через шторм і могутніх Вікінгів, що правили їми. І це досить сильно «розривало шаблон», ну от уявіть – ви слухаєте пісню про Різдво, але музика навіює образи зовсім інших не різдвяних діянь, місць та людей. Цей момент давав сильні відчуття через свою незвичайність!
А сама зірка? Тар’я сьогодні не була брутальною рокеркою, та частина її творчості залишилася на цей вечір для інших концертів та виступів. І її фанати змогли побачити та відчути інший бік творчості людини, яка може бути однаково успішною як у класичній оперній музиці, так і у важкому та нестримному металі.

ПС – окремо хочу відзначити дерижера оркестру: він був надзвичайно живим, енергійним та харизматичним. Він ніби перевтілювався як перевертень, «надягаючи» на кожну нову пісню новий образ на себе. Просто суперовий мужик! ))


Щиро Ваш, Костя Конохович.